Pudlíci u nás
Výstavy - Everett Black King
Speciální výstava pudlů Slovensko 16. 09. 2012

Mezinárodní výstava Brno 6. 2. 2011

Výstava Olomouc 2011

Výstava Brno 2010


Vystavování pudlů
Jestliže jste se rozhodli pro vystavování, je nezbytné připravit pejska, sebe a především si prostudovat nějaké informace ohledně vystavování. Informace o výstavách i o udílených titulech najdete >zde<.

Přihláška:
Jestliže si vyberete výstavu, je nutné si stáhnout přihlášku.Tu musíte vytisknout a vyplnit dle údajů v PP. Poté je nutné zaslat platbu na účet a doklad o zaplacení nalepit na přihlášku a odeslat na požadovanou adresu i s kopií PP. Asi týden před výstavou Vám přijde poštou, nebo mejlem tzv. Vstupní list. Ten si s sebou musíte vzít na výstavu, kontroluje se hned u vchodu. Dostanete na něj výstavní katalog a máte tam informace o tom, ve které hale, v jakém čísle kruhu jste a jaké máte vy číslo. Dále si musíte vzít PP a očkovací průkaz. No a je dobré mít s sebou i foťák, nebo kameru na zachycení společných chvil.

Výstavní postoj:
je dobré nacvičovat již doma. Nejdřív v klidu, pak i třeba na ulici při rušivých vlivech. Rozhodně vždy psíka odměňte, ideální je správný postoj naklikat. Pokud se někde poblíž koná třeba jen oblastní výstava, je dobré se tam zajít podívat, aby se Váš budoucí šampion trošku otrkal. Jako divák si můžete v klidu prohlédnout co vše se v kruhu dělá, jak se připravuje pes před vstupem do kruhu, jaké jsou výstavní postoje a chůze, apod. Pejsek si také začne zvykat na hluk a frmol kolem sebe, zde můžete nacvičovat postoj buď před započetím výstavy, nebo po jejím skončení přímo v kruhu.

Oblečení:
vystavujeme psa, ale měli bychom být pěkně a slavnostně oblečeni. Je samozřejmě rozdíl, jestli se výstava koná v hale, nebo venku na trávě. Především bychom barvou měli kontrastovat k barvě psa. A to celkově, protože při prohlížení psa na stole není nic horšího, než halenka v barvě psa, který pak není dobře vidět. Vynechejte korále, zato si vezměte obuv bez vysokého podpatku. Výstavní vodítko i gumičky na uchycení srsti naopak musí být v barvě psa. Pro pudlíky je vhodné koupit speciální řetízkový obojek, který netrhá srst. Na výstavách se běžně prodává. Také budete potřebovat zavírací špendlík na uchycení výstavního čísla. Dá se koupit ozdobný, nebo páska na ruku, do které se číslo zasune. Čísla bývají většinou samolepky, ale není tomu tak vždy, takže na to nespoléhejte. Kromě toho, i když lepí, tak pouze chvíli a pak budete mít problém, protože bez čísla do kruhu nemůžete.

Kosmetická taštička:
s sebou si na výstavu rozhodně vezměte potřeby na úpravu srsti. Nůžky, hřebeny, kartáče, gumičky, antistatický sprej apod. Pro případ špatného počasí se mi osvědčil i fén, obleček, botičky a ručník.

Pelíšek:
Je dobré pejska naučit na pobyt v kleci, nebo v přepravce. Zde může v klidu odpočívat, než přijdete na řadu. Je chráněn před psy i procházejícími návštěvníky, kterých bývá opravdu hodně a místa málo. Nehroz í tak přišlápnutá packa, nebo upatlaná srst. Také příprava do kruhu je pohodlnější, když si pejska postavíme na klec na neklouzavou podložku. Dobré je místo misky s vodou dát do klece psí napáječku, aby se šampion neurousal.

Na výstavě:
Při příjezdu autem počítejte s poplatkem za parkovné na celý den. Přijíždějte nejpozději hodinu před započetím vystavování, abyste měli dost času na úpravu srsti a také možnost si vybrat vhodné místo. Poté je dobré si co nejdříve najít svůj kruh a tam si rozložit klec s pejskem a skládací židličku na sezení. Jakmile je to možné, jděte do kruhu se vstupním listem pro výstavní číslo. Poté si můžete s pejskem zkoušet běhání v kruhu, výstavní postoj apod. V katalogu, který jste obdrželi při vstupu(někdy je nutné si jej vyzvedávat ve výstavní kanceláři) si najdete kdy asi tak půjdete do kruhu.

V kruhu:
Do kruhu nastupujete v pořadí dle čísel, která vyvolává asistent. Píše je také na tabuli u vchodu do kruhu a máte je i v katalogu. Poté následuje pohyb v kruhu proti směru hodinových ručiček s pejskem u levé nohy. Neustále buďte ve střehu a sledujte nejen psa, ale i rozhodčího. I v případě, že si prohlíží jiného psa, neustále udržujte výstavní postoj u svého pejska. Poté následuje prohlídka na stole. Kontrolují se zuby, uši, oči, úhlení, hrudník, u psů varlata, nesení ocasu apod. To vše byste již měli mít nacvičeno z domova, aby se psík nebál, nevzpouzel a nevrčel. Většinou rozhodčí požádá znovu o předvedení pejska. Je několik způsobů, vždy však musí být vidět pes. To znamená, že jdete od rozhodčího a při otočce zpět se točíte kolem své levé nohy, aby stále viděl psa. Dobře si doma prostudujte o jaké tituly budete soutěžit, protože v případě úspěchu půjdete do kruhu několikrát a případně i odpoledne do závěrečných soutěží.

Po výstavě:
Jděte si do kruhu vyzvednout posudek, pokud jste jej neobdrželi hned po odchodu z kruhu. Pokud je posudek pěkný, je dobré si jej nechat ve výstavní kanceláři zapsat do Průkazu původu. (najdete ji většinou podle toho, že před dveřmi stojí velká fronta lidí) Doma si posudek pečlivě uschovejte, protože při podávání žádosti o titul jej musíte předložit společně s kartičkami CAC,CAJC apod. dle udíleného titulu. Zároveň obdržíte medaili, nebo pohár, dle umístění.
Foto: Blanch| Design: Blanch | Staženo: LC.cz | Made by: Eddie