Pudlíci u nás
Výcvik
Přivolání:

Ke mně! Pejska voláme povelem ke mně! Při přivolání se trošku předkloníme a předpažíme ruku s odměnkou, ale neotvíráme dlaň. Když pejsek přiběhne, dáme povel sedni a teprve potom odměnu.

K noze! Pejska voláme povelem k noze a plácneme se levou rukou do levé nohy. Když přiběhne, lákáme pravou rukou aby nás obešel zezadu a přisedl k levé noze. Odměnu dáváme opět až při usednutí u nohy.

Volno! Jdeme kousek s připoutaným psem, po chvíli se zastavíme. Psa odepneme, ale přidržíme si jej za obojek, do druhé ruky si nachystáme hračku,nebo klacík. Při povelu volno psa pustíme a zároveň mu kousek od nás pohodíme hračku.

Free! Tento povel používám, když vedu psa na flexi vodítku. Občas jej přivolám, ale když už nemusí jít u nohy, dám mu povel Free, poodběhne, ale není vlastně na volno.

Odložení:

Dlouhodobé - zůstaň. Psovi dáme povel lehni a nejprve couvneme jen krůček dozadu a poté se hned vracíme ke psu a odměníme. Jestliže vydrží chvilku v klidu, po několika dnech nácviku začneme vzdálenost prodlužovat. Posléze se začneme ke psu otáčet zády a odcházet. Jestliže se mezitím zvedne, při příchodu dáme povel lehni a až poté odměnu.

Krátkodobé - čekej. Pejska odložíme v sedě, uděláme úkrok dozadu a poté přivoláme a odměníme. Dobře se tento cvik nacvičuje před silnicí, kde musí chvíli zůstat sedět. Pozor, odměnu vždy dáváme než přejdeme silnici. Tak si pes upevní zásadu čekat před silnicí.


Foto: Blanch| Design: Blanch | Staženo: LC.cz | Made by: Eddie