Pudlíci u nás
Dogdancing
Videa:

Hrádecký tanečník 26.6.2010,kategorie nováčci 8.místo - Benji Benjemin Fly

Hrádecký tanečník 26.6.2010, kategorie nováčci 14.místo - Merlin Top Narcis


-Trpaslík:
Postup k učení trpaslíka je jednoduchý, ale některým psům trvá delší dobu, než se naučí držel balanc a nepadat zpátky do sedu. Vezměte si do ruky pamlsek a dejte povel sedni.Pamlsek držte psovi nad hlavou tak vysoko, aby na něj ze sedu nedosáhl, ale aby si nemusel pro něj vyskakovat.,cca 5cm nad čumáček.Dejte povel například -trpaslík,panáček ap.Nejprve zvedne hlavičku,pak packu a i druhou.Pro začátek stačí, když si trochu nadlehčí přední nohy a ihned dáte pamlsek.


-Tanyny:
Pokud již umí trpaslíka, můžeme učit tanyny. Pamlsek dáme výš. Je lepší učit tanyny z postoje, aby si pes povely nepletl. Případně posouváním pamlsku nahoru a dolů je nutné procvičit střídavě povel trpaslík i tanyny.


-Tanyny s packami:
Povelem tanyny a pacičky naučíme zvedání pacek. Možné problémy: Pejsek neví co má dělat. Pamlsek držíme kousek od čumáčku, ale neotvíráme dlaň a opakujeme povel pacičky nahoru apod.


-Couvání:
Nejdřív naučte psa, aby couval samostatně od vás. Do jedné ruky odměnu a držte jí vysoko u těla, aby to psa nutilo mít zdviženou hlavu. Když stojí rovně před Vámi, vyjděte proti němu. Musíte pochválit psa uprostřed kroku dozadu (při zvednutí nožky), aby pes pochopil, že je odměňován za krok dozadu, ne za krok a zastavení.

-Obměna:
Rozkročte se, pejska naučte povel pro zaujmutí pozice mezi nohama, ale díváte se oba dopředu. Na povel couvej, couváte oba dva dozadu.

-Skrz:
Rozkročíte se a do ruky si vemte oblíbenou hračku. Po povelu skrz si prohoďte hračku mezi nohama směrem za vás. Pejsek by měl stát těsně před vámi, aby byl nucen vás podběhnout. Obměna: Poté co vás podběhne se ihned otočte o 360° , čili zase obličejem k němu a zase dejte povel skrz. Poté opět čelem vzad a povel skrz. Nohy mějte stále rozkročené.


Foto: Blanch| Design: Blanch | Staženo: LC.cz | Made by: Eddie