Pudlíci u nás
Agility
Psa na parkuru netrestejte, ani fyzicky, ani slovně. Pokud pes udělá chybu, zřejmě jste špatně ukázali, pozdě dali povel, nebo jste se špatně pohnuli tělem. Při výcviku postupujte od jednoduššího ke složitějšímu. Nejprve psa naučte překonávat na povel jednotlivé překážky, pak zónové překážky a teprve až je bude bezpečně zvládat, začněte s kombinacemi několika překážek (tří nebo čtyř).

S malým štěňátkem můžete začít s nácvikem tunelu, slalomu.U skokových překážek musí být skokové tyče na zemi,později (max. 10 cm pro malá plemena, 30 cm pro velká). Se zónovými překážkami raději vyčkejte nejméně do cca 9měsíců věku psa. Pes by v žádném případě neměl na překážkách zažít něco nepříjemného, buďte proto opatrní zejména při nácviku zónových překážek. Agility však můžete začít cvičit i se starším psem.

Na cvičiště je nevhodný jakýkoliv vlající oděv, nebo oděv bránící pohybu. Je dobré, máte-li kapsy dostatečně prostorné na to, aby se do nich vešly hračky a odměny, současně ovšem tak zajištěné, aby Vám hračky a odměny při běhu nevypadávaly. Velmi důležitá je neklouzavá obuv, která Vám dovolí prudké pohyby a změny směru i na kluzkém terénu. Závodníci proto běhají při tréninku i na závodech v kopačkách.
Merlin Top Narcis


Benji Benjamin Fly


Foto: Blanch| Design: Blanch | Staženo: LC.cz | Made by: Eddie